A szivattyú őszi karbantartása
A rossz idő beállta előtt mindenképpen érdemes elvégezni egy pár feladatot, mellyel számos meghibásodást küszöbölhetünk ki. A szivattyú őszi karbantartásakor a csövek víztől való mentesítése az egyik legfontosabb.
Télen a víz megfagy és szétrepeszti az adott szivattyú belsejét. Nagy nyomású levegővel lehet elvégezni a víz kifújását a csőrendszerből. Magát a szivattyút a legjobban tesszük, ha télen fagymentes helyen tároljuk. Így többszörösére tudjuk növelni az élettartamát. A szivattyú őszi karbantartásakor érdemes azt elvinni egy szerelőhöz, aki átnézi a legfontosabb alkatrészeket és az esetleges szennyeződésektől mentesíti a belsejét. A vízkőtelenítés mindig nagy szereppel bír, hiszen ez szokta a leggyakrabban okozni a hibákat. A szivattyú őszi karbantartása esetén elkerülhetetlen, hogy szakszerűen szereljük azt le a rendszerről. Tavasszal mielőtt újra üzembe állítjuk, a tömítéseket érdemes alaposan átnézetni, nehogy valahol szivárgás lépjen fel.
A szivattyú őszi karbantartása a bonyolultabb típusok esetében mindenképpen szakembert követel. Ha nem értünk hozzá, akkor inkább ne kísérletezzünk, hiszen nagy kárt tudunk okozni, ha nem megfelelően végezzük el.
Sokan a kutakból nem szokták a búvárszivattyúkat kiszedni, hiszen ott úgysem fagy be a víz. Ezekben az esetekben is érdemes arra a pár hónapra kiemelni a szivattyút, hiszen jóval nagyobb esélye van az így történő meghibásodásnak, mintha szárazon tárolnánk a téli hónapok alatt.
Ha a búvárszivattyúra egy műanyag slag van kötve, akkor azt mindenképpen szedjük fel, hiszen a fagy erősen tudja károsítani annak a falát.