A medence szivattyú felelős a friss vízért
Akinek van otthon saját mini uszodája, az tudja, hogy mennyire nagy gondot kell fordítani a víz tisztán tartására. Különféle vegyszerek segítségével végzi a medence szivattyú a víz folyamatos tisztán tartását.
A legmelegebb nyári hónapokban kell a legnagyobb figyelmet fordítani arra, hogy a vízben ne szaporodjanak túl az algák és a baktériumok. Minden fürdés előtt a medence szivattyút be kell kapcsolni, hogy az a speciális szűrőn keresztül áttisztíthassa a vizet. A spirál alakú szűrőn fennakadt bogarakat és egyéb apró szemetet könnyedén tudjuk kiszedni és ezáltal máris tisztább lesz a medencénk vize.
Speciális vegyszereket adagolnak a medence szivattyúk, melyek lehetetlenné teszik az algásodást és a baktériumok szaporodását. A klór felelős a fertőtlenítésért, de emellett a medence szivattyú mellé pelyhesítőt is kell önteni, ami a vízkő képződését akadályozza meg.
A medence szivattyú működésekor két járaton utazik a víz. A szűrő felőli részen jut be a még koszosabb és a másik csövön már a megtisztított és fertőtlenített jut bele a medencébe.
Figyeljük azt, hogy mi van ráírva a medence szivattyúra. Az óránként megtisztított víz mennyisége fontos, mert így köbméter szerint kiszámolhatjuk, hogy hány órára van szükség a teljes medence fertőtlenítésére.
Lényeges szempont a tisztán tartáson túl az is, hogy a medence szivattyú működése során oxigént is kap a víz, így az sokkal frissebb is lesz.
Mindig tartsa be a az utasításokat, melyeket a medence szivattyú használati útmutatójában olvashat! Így hatékonyan tudja üzemeltetni a medencéjét!