A búvárszivattyú indítása-leállása
Néhány szempontot figyelembe kell vennie mindenkinek egyes műszaki cikkek használatakor. Fontos tényező a kikapcsolás és bekapcsolás gyakorisága. Egy búvárszivattyú indítása-leállása ha gyakran történik, akkor figyelni kell az áramfelvételre.
A bekapcsolás mindig több áramot igényel, mint maga az üzemeltetés. A névleges áramfelhasználás nagyobb bekapcsoláskor, éppen ezért kell elkerülni azt, hogy ki-be kapcsolgassuk a szivattyút. Nem mellékes, hogy bekapcsoláskor a hőterhelés is nagyobb, amely ha túl nagy gyakoriságot mutat, akkor az nem használ a szivattyúnak. Ha egy óra alatt a búvárszivattyú indítása-leállása húszszor megtörténik, az már igen magas és ennek meghaladása esetén már számítani lehet arra, hogy a motor károsodik. Azok a szivattyúk melyek, teljesen merülnek a vízben, ott valamelyest könnyebb elkerülni a hőterhelés hatását.
Hogy elérhessük a búvárszivattyú indítása-leállása közti eltelt idő növelését, ahhoz szükségünk lesz egy hidrofor tartályra. Ezzel elkerülhetővé válik, hogy gyakran bekapcsoljon a szivattyú. Mindenképpen érdemes racionalizálni a víz felhasználását és a vezeték hálózatban való keringetését, hiszen a folyamatosan üzemelő szivattyú elég sok elektromos áramot is fogyaszt.
A léghűtős szivattyúk esetében pedig kiemelt figyelmet kell fordítani arra, hogy ne legyen nagy a hőhatás gyakorisága, hiszen ezek a típusok nem merülnek el, így nincsen az őket körülvevő víz, amely természetes hűtést eredményez. Mindig úgy üzemeltesse a búvárszivattyút, ahogyan azt a használati útmutatása leírja, így egészen biztosan elkerülhetőek lesznek a meghibásodások.